českyenglishdeutschpolski

Harrachov

Sklárna Harrachov

Při prohlídce výrobních provozů můžete shlédnout kompletní postup zpracování skla ručními technologiemi. Součástí exkurze je i unikátní 100 let stará historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Stylové zakončení prohlídky je v přilehlé pivovarské restauraci ochutnávkou místního piva.

Pivní lázně Harrachov

Teprve čtvrté na světě a druhé v Česku, přesto svým způsobem unikátní. To proto, že k léčebné terapii se zde bude využívat nepasterizované kvasnicové pivo z místního minipivovaru.

Ski muzeum

Expozice mapuje vývoj harrachovského lyžování i místního lyžařského klubu. Návštěvníci si mohou prohlédnout ski staré více než sto let, ale i skokanskou výzbroj od padesátých let. Pýchou sbírky je sto dvacet centimetrů vysoký pohár určený pro vítěze mistrovství světa v letech na lyžích, který je starý přes dvacet let.

Hornické muzeum

Mineralogická sbírka, předměty a přístroje používané při těžbě rudy, prohlídka 450 m dlouhé podzemní štoly kde se seznámíte s typickým prostředím rudného dolu, s dochovanými těžebními stroji z minulého století a funkčními součástmi štoly. Hornické muzeum Harrachov se nachází nedaleko mumlavských vodopádů. Je to muzeum hornictví s kilometr dlouhou prohlídkovou štolou.

Lesnická a myslivecká expozice ŠINDELKA

Muzeum Šindelka. Vše o výrobě šindelů, zajímavosti z historie lesnictví a tradice myslivosti (dominantou je vypreparovaný jelen evropský), multimediální projekce na téma Nálada v lese. V přízemí se seznámíte s celým cyklem těžení dřeva – od vytěžení porostu až ke zpracování dřeva a následné obnově lesa. V prvním patře se dětem určitě zalíbí prostor „přezimovací obůrky“, kde jsou na ploše 35 metrů čtverečních kolem krmelce umístěna vycpaná zvířata – jelen, srnec, divočák, liška, zajíci, ptáci.

Mumlavské vodopády

Mumlavský vodopád tvoří až 8 m vysoké stupňovitě uspořádané žulové bloky, u jejichž úpatí se nachází tzv. Čertova oka. Mumlavský vodopád je nejbohatším vodopádem na vodu řítící se s hukotem po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů.

Bobová dráha

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Pro možnost večerních jízd je vlek i dráha osvětlena.

MonkeyPark Harrachov

MonkeyPark Harrachov je situován v okolí poslední zatáčky bobové dráhy Harrachov. Disponuje 14 překážkami a je 273 m dlouhý. Poslední dvě překážky lanového parku vedou adrenalinovým 117 m dlouhým skluzem po laně nad horským jezírkem.