českyenglishdeutschpolski

Ubytování Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je malebné horské středisko ležící v Krkonoších v nadmořské výšce 447 až 1417 m n. m. Nacházejí se zde historické budovy a tradiční horské boudy. Je ideálním výchozím bodem pro turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.

Sportovní nadšenci mohou využít širokou nabídku lyžařských vleků a běžeckých tratí, tenisové a volejbalové kurty, kuželnu, bowling, jízdu na koni nebo saních, sportovní halu a sauny. Dále máte možnost sjíždění řeky Jizery, paragliding a rogalové létání.

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Přímo do lyžařského centra zajíždí speciální autobus SKIBUS, upravený pro lyžaře.

Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha Lysá hora měří 2.198 m a je druhou nejdelší v České republice. Druhá lanová dráha Horní Domky zajišťuje kromě zimního i letní provoz s možností přepravy jízdních kol zdarma.

V ostatních měsících nabízí Rokytnice nad Jizerou kvalitní turistické vyžití. K dispozici je síť značených turistických tras pro pěší procházky i cykloturistiku. Lanová dráha Horní Domky přepravuje kola zdarma a velmi odlehčí šlapání do kopce.