českyenglishdeutschpolski

Ubytování Horská pohoda

Rokytnice nad Jizerou – Krkonoše

Ubytování

Originaleshop

- obchůdek a eshop s originálními dárkovými předměty a suvenýry z Krkonoš

Lyžování

Harrachov – Krkonoše

Ubytování

Lyžování

Paseky nad Jizerou – Krkonoše

Lyžování

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je malebné horské středisko ležící v Krkonoších v nadmořské výšce 447 až 1417 m n. m. Nacházejí se zde historické budovy a tradiční horské boudy. Je ideálním výchozím bodem pro turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.

Sportovní nadšenci mohou využít širokou nabídku lyžařských vleků a běžeckých tratí, tenisové a volejbalové kurty, kuželnu, bowling, jízdu na koni nebo saních, sportovní halu a sauny. Dále máte možnost sjíždění řeky Jizery, paragliding a rogalové létání.

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Přímo do lyžařského centra zajíždí speciální autobus SKIBUS, upravený pro lyžaře.

Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha Lysá hora měří 2.198 m a je druhou nejdelší v České republice. Druhá lanová dráha Horní Domky zajišťuje kromě zimního i letní provoz s možností přepravy jízdních kol zdarma.

V ostatních měsících nabízí Rokytnice nad Jizerou kvalitní turistické vyžití. K dispozici je síť značených turistických tras pro pěší procházky i cykloturistiku. Lanová dráha Horní Domky přepravuje kola zdarma a velmi odlehčí šlapání do kopce.

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněného území Krkonošského národního parku. Rozkládá se na pravé straně Jizerského dolu, nad ním se tyčí Hromovka a Kapradník, ve středu obce je skalnatý hřeben Mechovice. Obec byla založena patrně již v 16. století, nejstarší záznam je však až z roku 1654. V této době byly v nejstarší části obce zvané Makov skelné hutě a v Havírně se dolovalo stříbro.

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. V obci je celkem 5 lyžařských vleků, 3 z nich jsou obecní. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy.

Harrachov

Harrachov leží v nadm. výšce 686 m n. m. a patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš. Ideální poloha u hranic s Polskem (hraniční přechod Harrachov – Jakuszyce) jej řadí k nejnavštěvo­vanějším střediskům České republiky.

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Pro běžkaře je kolem Harrachova udržována lyžařská magistrála o celkové délce 30 km.

Dominantu města tvoří proslulý areál skokanských můstků na Čertově hoře přímo nad Harrachovem. První lyžařský můstek byl v Harrachově postaven v roce 1920. Stavbou nového lyžařského areálu se standardními běžeckými tratěmi, sjezdovkami a zejména můstku pro lety na lyžích začala po roce 1980 nejslavnější éra Harrachova. Na celkem 8 můstkách, z nichž některé jsou opatřeny umělou hmotou, se trénuje prakticky celý rok. Vrcholem sportovního dění jsou v Harrachově atraktivní lety na lyžích.